Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

    

NIE BÓJMY SIĘ PRZYRODY - edukacja ekologiczna w Wigierskim Parku Narodowym

  


 Opis projektu
 Aktualności
 Terminarz
 Archiwum
 WPN

  

  

ARCHIWUM

  

  

Spotkanie z przyrodą

- warsztaty dla przedstawicieli organizacji turystycznych i mieszkańców parku

  świadczących usługi turystyczne na terenie parku i okolic

  

  

21 września 2012 roku Wigierski Park Narodowy zorganizował spotkanie podsumowujące sezon turystyczny 2012 połączone z otwarciem nowo powstałej ścieżki edukacyjnej "Samle". W spotkaniu udział wzięli: przewodnicy, podmioty turystyczne obsługujące turystów, stowarzyszenia turystyczne, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, nauczyciele, mieszkańcy wsi Nowa Wieś, lokalne media, pracownicy parku. Spotkanie rozpoczęło się w Ośrodku Maniówka w Nowej Wsi dwoma wykładami: „Promocja regionu i propozycje nowych atrakcji turystycznych na przykładzie projektów realizowanych przez Suwalską Izbę Rolniczo-Turystyczną" oraz „Działania militarne w 1944 roku na Suwalszczyźnie” wraz z omówieniem działalności Suwalskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Penetrator”. Następnie uczestnicy spotkania z pomysłodawcą ścieżki - Józefem Koncewiczem przeszli się prawie 5-cio kilometrową ścieżką i zapoznali się z jej walorami przyrodniczymi i kulturowymi.

 

Na zakończenie przy ognisku podczas degustacji smakowitych dań wegetariańskich podsumowano sezon turystyczny, który mimo kapryśnej pogody oceniono pozytywnie. Wigierski Park Narodowy odwiedziło wielu turystów, na pewno nie było ich mniej niż w ubiegłym roku czyli 120 tysięcy. Podobnie jak w latach ubiegłych ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszyły się ścieżki przyrodnicze zwłaszcza ścieżka "Suchary", wycieczki rowerowe z przewodnikiem wokół jeziora Wigry, spływy kajakowe Czarną Hańczą, przejażdżki łodzią "Leptodora II", zajęcia edukacyjne w odremontowanym Ośrodku Edukacji Środowiskowej oraz w Muzeum Wigier. Ponadto turyści bardzo pozytywnie ocenili oznakowanie i infrastrukturę turystyczną szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, bogatą ofertą turystyczno-edukacyjną oraz to, że w parku jest czysto.

  

Spotkanie to było jednym z wydarzeń projektu „Nie bójmy się przyrody - edukacja ekologiczna w Wigierskim Parku Narodowym poprzez warsztaty i publikacje.” Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Infrastrukturę ścieżki "Samle" sfinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

Galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć

    

(fot.:  P. Pajer-Giełażys)

  

  

  

  

  

  

Powrót