WPN nominowany w konkursie "Podlaska Marka Roku"

Otwarcie prezentacji konkursowych
Marszałek Krzyżewski otwiera konkurs (fot. J.Adamczewska)

Prezentacja WPN
Prezentacja WPN-u (fot. J.Adamczewska)

Z dumą pragniemy poinformować, że Wigierski Park Narodowy otrzymał nominację do statuetki „Liść dębu” w konkursie „Podlaska Marka Roku 2005". Park otrzymał nominację w kategorii "Miejsce". W tej kategorii nominowano także: klasztor nad Wigrami, Ośrodek Maniac Gym w Białymstoku, Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu i Twierdzę Osowiec. W konkursie na markowy produkt regionu udział wzięło 131 produktów, w kategorii Smak 51, w kategorii Pomysł 38 i w kategorii Miejsce 38. 

Tegoroczna Podlaska Marka Roku jest drugą edycją tego konkursu. Celem imprezy jest wyłonienie i wypromowanie produktów, miejsc lub przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z województwem podlaskim, reprezentują poziom nieprzeciętny, godny naśladowania.

W poniedziałek, 6 marca o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbyła się otwarta dla prasy prezentacja produktów startujących w drugiej edycji konkursu Podlaska Marka Roku z udziałem producentów. Kapituła, której przewodniczył marszałek województwa Janusz Krzyżewski, wybrała tego dnia nominowanych do nagród. Nominacje ogłoszono 15 marca na konferencji prasowej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 marca, podczas uroczystej Gali w Filharmonii Podlaskiej.