Logotyp Wigierskiego PN

CHODŹMY DO LASU

     

Chodźmy do lasu, pojedźmy do Wigierskiego Parku Narodowego, tam na pewno będzie FAJNIE.
 

Las to ładowarka naszych baterii. Kiedy pospacerujemy po lesie, posiedzimy nad brzegiem jeziora, popatrzymy na zielone, pooddychamy świeżym powietrzem czujemy się lepiej i jesteśmy zdrowsi. Kontakt z przyrodą daje nam siłę i równowagę, układa w głowie i wzmacnia ciało, działa cudownie na nasze drogi oddechowe. To takie ważne, szczególnie, gdy spędzamy dużo czasu w domach, przed komputerami.
 

W naszym Wigierskim Parku Narodowym warto wybrać się na ścieżki edukacyjne Las i Suchary w Krzywem, Jeziora na Słupiu, Puszcza w Wysokim Moście, Samle w Nowej Wsi, Płazy w Rosochatym Rogu, na szlaki turystyczne, a także na wystawy w Krzywem i Czerwonym Folwarku oraz do Muzeum Wigier w Starym Folwarku.
 

W IT w Krzywem oraz w Muzeum Wigier w Starym Folwarku można zaopatrzyć się w mapy i przewodniki oraz uzyskać informację o parku. Wersje elektroniczne map, przewodników i folderów znajdują się na stronie Wigierskiego Parku Narodowego www.wigry.org.pl
 

Tu zamieszczamy kartki z lasu – takie leśne motywatory dla dzieci do wykonania podczas spacerów po lesie. Wystarczy je pobrać, wydrukować i wziąć ze sobą na spacer po lesie.
Drukujmy, bierzmy ołówki i chodźmy do lasu.
 
Kartki z lasu
1.       Ja w lesie
2.       Moja mapa lasu
3.       Kąpiel leśna
4.       Naturalny obraz wigierskiego lasu
5.       Słupie – miejsce zwierząt i ludzi
6.       Roślinna kratka
   
Kartki z wystawy przyrodniczej „Nad Wigrami” w Krzywem
1.       Zwierzęta
2.       Drzewa
3.       Płazy i gady
4.       Bóbr
5.       Ryby
6.       Oś czasu

 

 

POWRÓT