Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 

   GRA TERENOWA

 

Wśród mchów i paproci, czyli co nie tylko Żwirek i Muchomorek wiedzieć powinni

o Wigierskim Parku Narodowym

 

24 maja 2015

 

Wigierski Park Narodowy w dniu 24 maja 2015 r, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych, zorganizował Dzień Otwarty. Tego dnia było można zwiedzić nieodpłatnie obiekty parku – Muzeum Wigier w Starym Folwarku, wystawę etnograficzną w Krzywem, ścieżki edukacyjne oraz szlaki turystyczne wodne i lądowe oraz wziąć udział w grze terenowej pn. Wśród mchów i paproci, czyli co nie tylko Żwirek i Muchomorek wiedzieć powinni o Wigierskim Parku Narodowym.

 

Gra odbywała się w Krzywem na ścieżce edukacyjnej "Las" oraz w obiekcie edukacyjnym „Dziupla”. Tematyka zadań praktycznych na 12 punktach kontrolnych związana była z przyrodą – rozpoznawaniem gatunków roślin, grzybów, zwierząt, znajomością zasad obowiązujących na obszarach chronionych, walorami parku narodowego – krajobrazowymi, przyrodniczymi i kulturowymi. Poprzez grę promowaliśmy ideę ochrony przyrody oraz upowszechnialiśmy wiedzę o Wigierskim Parku Narodowym.

 

W grze wzięło udział 21 zespołów składających się od 3 do 7 osób. Łącznie było 95 uczestników. Każdy uczestnik zebrał torbę ciekawych gadżetów, a zwycięzcy punktacji ogólnej cenne nagrody rzeczowe. Po przebytej trasie, każdy mógł uraczyć się w „Dziupli” grochówką. Wszyscy bawili się wyśmienicie

 


Tekst: Elżbieta Perkowskaa

 

Film: Krzysztof Steczkowski

 

 

Kliknij, aby powiększyć

    


1


2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12


13

14

15

16

17

   Zdjęcia: Elżbieta Perkowska, Małgorzata Januszewicz

  

  

  

Powrót