Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

ZIMOWA AKADEMIA PRZYRODY

w Wigierskim Parku Narodowym

24-27 stycznia 2011 r.

 

 

 

   

kliknij,
aby powiększyć
 

 

  

 

 

W dniach 24 - 27 stycznia 2011 r. w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego odbywała się po raz kolejny Zimowa Akademia Przyrody. W tym roku hasłem przewodnim był Międzynarodowy Rok Lasów. Uczestnikami spotkań były dzieci i młodzież oraz ich dorośli opiekunowie.

  

  

Spotkania zostały podzielone na bloki tematyczne. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty o sowach pt „Co sowie piszczy w głowie”. Dr Romuald Mikusek uczył jak rozpoznawać poszczególne gatunki sów występujących w Polsce. Przedstawił bardzo wiele ciekawostek, dzięki którym uczestnicy spotkania zarówno ci mali jak i duzi zapamiętali z pewnością nie jeden fakt z życia tych tajemniczych zwierząt. Drugiego dnia spoglądaliśmy w niebo, które rozciągało się nad lasami Wigierskiego Parku Narodowego. „Planeta Anuka”: pani dr Agnieszka Krawczyk i pan dr Ryszard Gabryszewski wprowadzili uczestników warsztatów w tajniki astronomii. Pokazy w planetarium zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Trzeci dzień poświęcony był lasom. Spotkanie z prawdziwym leśnikiem Tomaszem Huszczą i jego opowieści o lesie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatni dzień spędziliśmy bardzo aktywnie na grach terenowych. Najpierw je układaliśmy, a później sprawdziliśmy je w terenie. Na zakończenie odbyła się wielka śnieżna bitwa.

  

Codziennie mieliśmy więc naukę, dużo zabawy i wycieczki terenowe. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, wiele skorzystali, a ci którzy w naszych warsztatach nie uczestniczyli oglądając zdjęcia będą mieli ochotę wziąć w nich udział w przyszłym roku.

  

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic”.

 

 

 

 

Tekst: Elżbieta Perkowska
Zdjęcia: Elżbieta Perkowska, Katarzyna Łukowska

 

 

 

Powrót