Projekt edukacyjny „Zanurzam się w las - przyroda parku narodowego nad Wigrami to moje życie, mój skarb” odbywał się przez 6 tygodni od 11 lutego do 24 marca 2021 roku. W tym czasie w czwartkowe popołudnia spotykaliśmy się on-line i opowiadaliśmy o przyrodzie parku. Było o Słupiu – miejscu zwierząt i ludzi, wigierskim krajobrazie, wilkach i innych ssakach, niezastąpionych drzewach, martwym drewnie i przedwiośniu nad Wigrami. Nagrania ze spotkań były dostępne przez kolejne 6 dni na kanale You Tube Wigierskiego Parku Narodowego. Głównym celem projektu było zachęcenie grup rodzinnych do leśnych spacerów. W tym czasie na ścieżkach edukacyjnych i szlakach czekały na uczestników zadania do wykonania w terenie. Prawidłowo rozwiązane zadania umożliwiały zdobycie kodu do kłódki szyfrowej i wzięcie nagrody w postaci drewnianej figurki zwierzątka. Uczestnicząc w całym projekcie można było zebrać kolekcję 6 zwierzątek – ssaków i ptaków.

W Internecie nasze informacje o parku docierały do setek odbiorców. Wydarzenie na fb uzyskiwały średnio w tygodniu 50 odpowiedzi. Udostępnione na kanale You Tube nagrania, czyli opowieści o przyrodzie parku były odtwarzane średnio 70 razy w ciągu tygodnia.

Każdego tygodnia w terenie zostało wziętych od 20 do 30 drewnianych figurek zwierzątek. Cztery grupy uczestniczyły we wszystkich spacerach po lesie. Każda z nich weźmie udział w wędrówce po parku z leśniczym Wigierskiego Parku Narodowego.

Opinie o projekcie naszych uczestników:

„Wczoraj po raz kolejny zanurzyliśmy się w las. Ścieżka Puszcza jest pełna martwego drewna. Mamy nadzieję na kolejne z wami spotkania. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału i ciągłym poznawaniu otaczającej nas przyrody. Czekamy na kolejne wyzwania.”
Ania

„Meldujemy wykonanie ostatniego zadania. Dziękujemy za 6 tygodni mobilizacji zanurzania się w las, to był dobry czas. Pozdrawiamy serdecznie”.
Marta


 

 

Powrót

    

Strona główna Wigierskiego Parku Narodowego