Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 
    utworzony w 1989 r.

 

XX Ogólnopolski Wielodyscyplinowy Rajd po Wigierskim Parku Narodowym


  

  

W dniach 2 – 5 czerwca 2010 roku odbył się XX Ogólnopolski Wielodyscyplinowy Rajd po Wigierskim Parku Narodowym.

Cele rajdu obejmowały promowanie północnej części województwa podlaskiego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Augustowskiej na forum ogólnopolskim, ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych na trasie najatrakcyjniejszego krajobrazowo szlaku wodnego Czarnej Hańczy i Kanału Augustowskiego.

 

Współorganizatorem rajdu był Wigierski Park Narodowy, który przygotował drewno na ogniska, sponsorował wszystkim uczestnikom atrakcyjne upominki, przygotował i przeprowadził konkurs wiedzy o parku oraz ufundował nagrody w konkursie wiedzy o WPN-ie.

 

Trasa kajakowa w rozpoczęła się w Ośrodku PTTK w Starym Folwarku, nad jeziorem Wigry, Obejmowała ona czterodniowy spływ Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim. W spływie kajakowym wzięło udział 22 osoby.

Ze względu na niesprzyjającą prognozę pogody druga część rajdu, obejmująca trasę rowerową dookoła jeziora Wigry, została odwołana. Pogoda jednak nie zawiodła…

 

Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się 5 czerwca, o godzinie 17.00, na terenie Ośrodka PTTK w Starym Folwarku, nad jeziorem Wigry. W programie znalazły się: podsumowanie rajdu przez kierownika trasy, konkurs z wiedzy o Wigierskim Parku Narodowym, spotkanie uczestników rajdu z pracownikami WPN-u i pracownikami suwalskiego Oddziału PTTK, ognisko turystyczne oraz jubileuszowy tort.

 

Zwycięzcy konkursu przeprowadzonego przez pracowników WPN-u otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci albumów o parku. Nagrodzono także 3 osoby, które uczestniczyły w największej liczbie rajdów; niektórzy zaliczyli ich aż 15.

  

  

kliknij,
aby powiększyć:

 

  

  


  

Powrót