Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

Warsztaty  świąteczne z cyklu

„Spotkania z Wigierkiem”

7-9 grudnia 2010 r.

 

 

 

   

kliknij,
aby powiększyć
 

 

  

 

 

 

 W dniach 7 – 9 grudnia 2010 Wigierski Park Narodowy zorganizował warsztaty świąteczne z cyklu „Spotkania z Wigierkiem”. Wzięły w nich udział dzieci ze szkół z terenu Wigierskiego Parku Narodowego. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Mikołajewie i Maćkowej Rudzie, Zespół Szkół w Starym Folwarku i Płocicznie – Tartak.


Tematem tegorocznych spotkań świątecznych było wykonanie ekologicznych opakowań na prezenty świąteczne. Wykorzystaliśmy do tego papierowe torby z nadrukami. Dzięki ciekawym pomysłom powstały ozdobne, ekologiczne torby z bardzo ciekawymi kompozycjami. Nie było takiej samej pracy plastycznej. Przedstawiały one zimowy krajobraz, w którym nie mogło zabraknąć elementów świątecznych: gwiazd, Mikołaja, reniferów, aniołów, śnieżynek i choinek. Efekty pracy można obejrzeć na zdjęciach. Mam nadzieję, że wykonane opakowania pomogą Świętemu Mikołajowi w zapakowaniu prezentów.


Uczestnikom warsztatów oraz wychowawcom serdecznie dziękujemy za możliwość przeprowadzenia tak ciekawych zajęć. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy wielu nowych twórczych pomysłów zainspirowanych naszymi warsztatami, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałych świątecznych prezentów pod bożonarodzeniowym drzewkiem.


Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Katarzyna Łukowska
Zdjęcia: Katarzyna Łukowska, Elżbieta Perkowska

 

 

 

Powrót