Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

  


 

LETNIA AKADEMIA PRZYRODY

9- 12 sierpnia 2010 roku

 

   

kliknij,
aby powiększyć
 

  

  

  

  

  

  

  

  

W dniach 9 – 12 sierpnia 2010 w Ośrodku Edukacji Środowiskowej na Słupiu odbywały się warsztaty Letniej Akademii Przyrody, w których udział wzięły dzieci i ich opiekunowie, mieszkańcy Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalczanie oraz turyści.

  

Przez cztery dni uczestnicy zajęć poznawali przyrodę Wigierskiego Parku Narodowego. Tematy były bardzo różnorodne: Łąka i jej mieszkańcy, Tajemnice wigierskich wód, Letnia kartka z zielnika i W labiryncie drzew. Były one realizowane zarówno na łące, w lesie jak i nad wodą. Podczas zajęć dzieci i dorośli łowili małe bezkręgowce, które rozpoznawali i następnie wypuszczali, uczyli się oznaczać rośliny łąki oraz torfowiska, a także drzewa. Badali pH wody różnych typów jezior, robili zdjęcia fitosocjologiczne na łące, mierzyli drzewa, i próbowali określić ich wiek. Zrobili powojnika polnego z papieru, wykleili motyla z plasteliny, wykonali pracę plastyczną z muszelek ślimaków, które wcześniej nauczyli się rozpoznawać oraz zakładkę z plecionki traw. Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów z nagrodami. W labiryncie drzew bawili się w podchody, podczas których rozwiązywali przyrodnicze zadania.

  

Zajęcia odbywały się w ramach realizowanego przez Wigierski Park Narodowy projektu pt „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic”, współfinansowanego ze środków UE Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

  

     

Komentarz: Elżbieta Perkowska

Zdjęcia: Katarzyna Łukowska, Elżbieta Perkowska

 

 

 

Powrót