Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

LETNIA AKADEMIA PRZYRODY

2-5 sierpnia 2011 r.

 

kliknij,
aby powiększyć
 

  

  

  

  

W dniach 2-5 sierpnia 2011 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Letniej Akademii Przyrody. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Międzynarodowego Roku Lasów”.

 

Wszystkie tegoroczne zajęcia akademii były związane z ekosystemami leśnymi. Dzięki zabawie, ciekawym ćwiczeniom grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami miała okazję zgłębić tajniki przyrody, poznać tajemnice lasu. W trakcie zajęć, które odbywały się w dwóch blokach tematycznych, uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać „makroświat” gleby, ściółki oraz zwierzęta i rośliny występujące w runie leśnym. Wiele ćwiczeń polegało na bezpośredniej obserwacji i doświadczeniach. Spotkania rozpoczynały się prezentacją bądź też oglądaniem ciekawego filmu wprowadzającego w tematykę zajęć. Później uzbrojeni w lupy, słoiczki do obserwacji, kuwety, pęsety, przewodniki oraz sprzęt do zapisywania obserwacji przyrodniczych ruszaliśmy w teren. W trakcie zajęć były też przerwy na posiłki i zabawę. Po powrocie grupa wykonywała jeszcze zadanie praktyczne: papierowego zawilca, czy zabawną mrówkę z plasteliny. Wszyscy świetnie się bawili tropiąc śluzowca i rozpoznając organizmy mieszkające w martwym drewnie.

  

Bardzo nas cieszy, że kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez nas projektu, pn. „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, cieszyło się tak dużym zainteresowaniem.

 

     
     
     

  

Tekst: Katarzyna Łukowska
Zdjęcia: Katarzyna Łukowska, Elżbieta Perkowska

 

   

   

Powrót