Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 

FESTIWAL WODY


 

Centrum Handlowo-Rozrywkowe PLAZA, Suwałki

28 kwietnia 2013 r.

  

       

W Międzynarodowym Roku Współpracy w Dziedzinie Wody, w dniu 28 kwietnia 2013 roku, w CHR Plaza Suwałki Wigierski Park Narodowy zorganizował Festiwal Wody.

 

Czy wieloryb może wpłynąć do Wigier? To pytanie znalazło się na wielkim wielorybie, do wnętrza którego było można wejść i obejrzeć film „W kręgach czystych wód” z udziałem Wojciecha Cejrowskiego. Dodatkową atrakcją tej instalacji było również oglądanie podwodnego świata przez peryskopy.

  

W warsztatach „W kropli wody” prowadzonych przez pracowników Działu Edukacji WPN, zaproszonego gościa Luboszę Wesołowską oraz grupę nieformalną MamoDroga wzięło udział wiele rodzin. Największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie bezkręgowców wodnych pod mikroskopami, łowienie własnoręcznie zrobionych rybek, rozwiązywanie zagadek o tematyce wodnej oraz loteria, w której można było wygrać ciekawe nagrody rzeczowe w postaci toreb bawełnianych i publikacji WPN.

  

W galerii w budynku historycznym została otwarta wystawa zdjęć podwodnych autorstwa: Andrzeja Markiewicza, Jerzego Stasiaka, Huberta Stojanowskiego, Pawła Szpygla. Tam też odbył się maraton zdjęciowo - filmowy pokazujący podwodny i nadwodny świat Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalszczyzny wzbogacony opowieściami Macieja Kamińskiego, Andrzeja Markiewicza i dwiema diaporamami Huberta Stojanowskiego. Wielkim zainteresowaniem spotkała się również prelekcja o życiu w wodach Antarktydy, którą wygłosił Tomasz Janecki.

  

Prawdziwą gratką festiwalu był film 3D o nurkowaniu w Hańczy „Polodowcowisko” autorstwa Joanny i Pawła Szpygiel.

  

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaję i chronię przyrodę – aktywna edukacja ekologiczna w Wigierskim Parku Narodowym poprzez warsztaty i publikacje”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

  

  

Tekst: Elżbieta Perkowska

Zdjęcia: Joanna Adamczewska, Małgorzata Januszewicz, Alicja Sobota

   Kliknij, aby powiększyć:

  

 

   Zobacz plakat tej imprezy

    

  

  

Powrót