Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu

Expo Sejny 2012

  

Sejny

5-6 października 2012 r.

  

     

W dniach 5 i 6 października odbyły się II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu Expo Sejny 2012. Prezentowało się na nich się ponad 140 wystawców z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, a nawet RPA. Swoją ofertę prezentowały hotele, biura podróży, centra informacji turystycznej, producenci oraz importerzy sprzętu turystycznego i wędkarskiego, samorządy, stowarzyszenia, lokalne grupy rybackie oraz inne podmioty związane z turystyką i wędkarstwem. Na stoiskach, oprócz zapoznania się z ofertą, można było spróbować regionalnych potraw i obejrzeć rękodzieło ludowe.

  

Nie mogło też zabraknąć stoiska Wigierskiego Parku Narodowego, na którym prezentowana była oferta turystyczna, wędkarska i edukacyjna parku. Tak jak przed rokiem, cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, zarówno starszych, jak i młodszych zwiedzających.

  

Celem targów było nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między podmiotami z branży turystycznej, sektora rybackiego i Lokalnymi Grupami Rybackimi oraz poprawa atrakcyjności i konkurencyjności obszaru Pojezierza Suwalsko- Augustowskiego w zakresie turystyki, w tym turystyki wędkarskiej. Głównym organizatorem EXPO było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”, które pozyskało na ten cel środki z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013”.

  

  

Tekst: Barbara Perkowska

Zdjęcia: Wojciech Misiukiewicz

   Kliknij, aby powiększyć:

  

 

  

  

Powrót