Proszę chwilę zaczekać, ładuję zdjęcia ...

 


 

DZIEŃ ZIEMI

 w Wigierskim Parku Narodowym

20 kwietnia 2011 r.

 

 

 

kliknij,
aby powiększyć
 

 

Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, jest świętowany w Polsce od 20 lat. Głównym celem wszystkich akcji prowadzonych w tym dniu jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Hasłem Dnia Ziemi 2011 jest „Las całkiem blisko nas” co jest nawiązaniem do obchodzonego w tym roku Międzynarodowego Roku Lasów.

 

Obchody Dnia Ziemi 2011 w Wigierskim Parku Narodowym odbyły się 20 kwietnia. W szkołach w Maćkowej Rudzie, Mikołajewie, Starym Folwarku, Płocicznie-Tartak i Mońkiniach leśniczowie wygłosili prelekcje o ochronie lasów w Wigierskim Parku Narodowym, a następnie pod ich opieką uczniowie posadzili drzewa. W siedzibie dyrekcji Parku w Krzywem także odbyła się prelekcja o ochronie lasów, a następnie na ścieżce edukacyjnej „Las” Bieg Rangersa, w którym wzięli udział uczniowie SP nr 2 i nr 7 w Suwałkach. Wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Ziemi mieli zorganizowane ogniska z kiełbaskami.

  

Obchody Dnia Ziemi są warsztatami projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego Parku Narodowego i jego okolic”.

 

  

Tekst: Elżbieta Perkowska
Zdjęcia: Katarzyna Łukowska

 

   

   

Powrót