Centrum Informacji Turystycznej   Nasza oferta   Wystawy   Ścieżki edukacyjne   Szlaki
Zagospodarowanie szlaków    Zasady zwiedzania parku  Wędkowanie  Baza noclegowa
Przewodnictwo  Mapa  Partnerzy Projektu "Do zobaczenia nad Wigrami"  Strona główna


  

  

Baza noclegowa

  

Baza noclegowa WPN: Leśniczówki - pokoje gościnne, pola namiotowe

  

Baza noclegowa WPN

  

PROCES REZERWACJI:
Aby zarezerwować nocleg w pokoju w leśniczówce lub w siedzibie parku prosimy zapoznać się z poniższym procesem rezerwacji.


1. Zadzwoń do nas
Aby sprawdzić wolny termin zadzwoń pod numer telefonu 87 56 32 568, 87 56 32 562, 510 992 672, 510992674; lub zapytaj e-mail: turystyka@wigry.org.pl
 

2. Zaliczka
Wpłata zaliczki za pierwsze 3 dni pobytu na konto o numerze
 

Wigierski Park Narodowy, Krzywe 82, 16-402 Suwałki
nr konta 82 1130 1059 0017 3397 6820 0001
 

wpisując w tytule przelewu: zaliczka za pobyt w leśniczówce – nazwa leśniczówki lub siedziba parku – termin – ilość osób – imię, nazwisko
 

3. Zadzwoń do nas
Poinformuj nas o dokonaniu wpłaty jeszcze w tym samym dniu dzwoniąc pod w/w numer telefonu
 

4. Oddzwonimy do Ciebie
Po wpłynięciu zaliczki zadzwonimy do Ciebie, potwierdzimy

 

 

REGULAMIN pokoi gościnnych w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego

 

REGULAMIN pokoi gościnnych w leśniczówkach Wigierskiego Parku Narodowego

 

 

Pokoje gościnne

 

Krzywe

 

Pokoje gościnne znajdują się w budynku siedziby Wigierskiego Parku Narodowego

w Krzywem 82.

 

Turystom udostępniono:

  • dwa pokoje 1- osobowe na parterze z prysznicem,
  • toaletą, jeden pokój 2 - osobowy na pierwszym piętrze z aneksem kuchennym, prysznicem i toaletą,
  • jeden apartament 4 - osobowy na pierwszym piętrze składający się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki,
  • jeden apartament 5 - osobowy składający się z trzech pokoi (jeden pokój z łóżkiem małżeńskim, jeden pokój z dwoma tapczanami jednoosobowymi, jeden pokój z tapczanem jednoosobowym), kuchni i łazienki.

Wszystkie pokoje wyposażone się w czajnik, podstawowe naczynia, sztućce, lodówki oraz telewizory (telewizorów nie ma w dwóch pokojach jednoosobowych). W sumie jest t 12 miejsc noclegowych. Jest to obiekt całoroczny.


Atrakcje najbliższej okolicy: wystawa przyrodnicza (w tym samym budynku), wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia” (100m), ścieżka przyrodnicza „Las” (50m), ścieżka przyrodnicza „Suchary” (700m), szlaki piesze, rowerowy, konny, jezioro Czarne (plaża, kąpielisko) (800m), wypożyczalnia rowerów, przyrodniczy plac zabaw oraz centrum informacji turystycznej. Na miejscu możliwość: nabycia kart wstępu do parku, licencji wędkarskich na połów ryb w wodach WPN, materiałów informacyjnych, obejrzenia filmów przyrodniczych.

Dojazd: trasa Suwałki-Sejny, po przejechaniu 4 km od Suwałk - miejscowość Krzywe, po lewej stronie drogi tuż przed lasem duży szary budynek. Możliwy dojazd komunikacją miejską MPK - nr linii 2, lub komunikacją PKS - kierunek Suwałki-Sejny (należy wysiąść na drugim przystanku w Krzywem).

Kontakt: WPN Zespół ds. Udostępniania Parku, Krzywe 82, 16-400 Suwałki,

tel. tel. 87 56 32 568, 87 56 32 562, 510 992 672, e-mail: turystyka@wigry.org.pl

zdjęcia »

  

  

Leśniczówki

 

Maćkowa Ruda

Maćkowa Ruda 57

Jest to obiekt całoroczny umożliwiający wypoczynek rodzinny, a także dobra baza wypadowa na wycieczki terenowe po Wigierskim Parku Narodowym. Turystom udostępniono 6 miejsc noclegowych w pokojach: dwu i czteroosobowym, pokój kominkowy, wspólną łazienkę, WC i aneks kuchenny. We wsi istnieje możliwość wypożyczenia kajaków i wyżywienia w gospodarstwie agroturystycznym lub miejscowym barze.
Atrakcje najbliższej okolicy: szlak kajakowy Czarnej Hańczy, liczne szlaki piesze i rowerowe, możliwość wędkowania, sąsiedztwo lasów Puszczy Augustowskiej, ścieżki przyrodnicze: „Płazy” i „Puszcza”. Dobry dostęp do jeziora Wigry w Mikołajewie, w Czerwonym Krzyżu i z parkingu Piaski, Galerie Andrzeja Strumiłło w Maćkowej Rudzie i Piotra Malczewskiego w Budzie Ruskiej, Stadnina koni „Nad Wigrami” w Mikołajewie, Zespół Pokamedulski w Wigrach, wystawa rybacka WPN w Czerwonym Folwarku, Muzeum Wigier WPN w Starym Folwarku.

Dojazd: trasa Suwałki – Sejny, po drodze skręt w Ryżówce w prawo w asfaltową drogę, kierujemy się do Maćkowej Rudy, przejeżdżamy przez las, za lasem drugie zabudowania po prawej stronie drogi.


Kontakt: WPN Zespół ds. Udostępniania Parku, Krzywe 82, 16-400 Suwałki, tel. 87 5632562,
fax. tel. 87 56 32 568, 87 56 32 562, 510 992 672, e-mail: turystyka@wigry.org.pl

zdjęcia »

  

  

  

Mikołajewo

Mikołajewo 32

Ładnie położona (nad jeziorem Wigry, w sąsiedztwie lasu) leśniczówka. Idealne miejsce na wypoczynek rodzinny. W leśniczówce udostępniono na piętrze pięć miejsc noclegowych w trzech pokojach: jednoosobowym z prysznicem w pokoju i dwóch pokoi  dwuosobowych. W korytarzu znajduje się wspólna łazienka (prysznic, wc) oraz aneks kuchenny (lodówka, kuchenka elektryczna, czajnik elektryczny, naczynia itp.).
Atrakcje najbliższej okolicy: jezioro Wigry (20m), ścieżka przyrodnicza „Płazy” w Rosochatym Rogu i „Puszcza” w Wysokim Moście, szlaki piesze i rowerowe, szlak kajakowy Czarną Hańczą, klasztor pokamedulski w Wigrach, Piaski - malownicza zatoka jeziora Wigry, z piaszczystym łagodnie opadającym dnem, wystawa rybactwa w Czerwonym Folwarku, szlaki piesze i rowerowe, rejsy statkiem, Wigierska Kolej Wąskotorowa.

Kontakt: WPN Zespół ds. Udostępniania Parku, Krzywe 82, 16-400 Suwałki, tel. 87 5632562,
fax. tel. 87 56 32 568, 87 56 32 562, 510 992 672, e-mail: turystyka@wigry.org.pl

zdjęcia »

  

 

 

  

  


Centrum Informacji Turystycznej   Nasza oferta   Wystawy   Ścieżki edukacyjne   Szlaki  

Zagospodarowanie szlaków    Zasady zwiedzania parku  Wędkowanie  Baza noclegowa 

 Kuchnia regionalna  Inne atrakcje  Wypożyczalnie  Przewodnictwo  Mapa  Strona główna